Mainossatama

Meillä on ilo tarjota kumppaniksenne ja liiketoimintanne tärkeäksi osaksi Mainossataman osaavan, energisen ja idearikkaan porukan. Hallitsemme isot kokonaisuudet ja hoidamme ripeästi ja tasokkaasti kaikki toimeksiannot.

Mainossatama Oy on 2002 perustettu forssalainen mainostoimisto, joka yllättää aina positiivisesti. Saamme asiakkailta kiitosta raikkaasta ja asiantuntevasta näkemyksestä. Me myös pysymme aikataulussa ja sovituissa hinnoissa.

Älä siis turhaan lottoa, sinulla on voitto käsissäsi. Haasta meidät ja tule oman casesi kanssa juttusille!

Osaamisemme ja palvelumme:

  • Yritysilmeet
  • Kampanjasuunnittelu ja toteutus
  • Viestinnän- ja markkinoinnin suunnittelu ja toteutus
  • Asiakas- ja tiedotuslehdet, esitteet
  • Valokuvaus
  • WWW-sivut, sähköiset uutiskirjeet
  • Radiomainokset
  • Videotuotanto
  • Sisustus- ja tilasuunnittelu, messuosastot
  • Mainosmerkintä, teippaukset, suurkuvatulosteet

Mika Sulonen

Mainosguru itse, AD-TJ
mika.sulonen@mainossatama.fi
puhelin 020 769 9953 / 040 556 8867

Kari Kemppainen

Graafinen suunnittelija ja näppärä mainosasentaja
kari.kemppainen@mainossatama.fi
puhelin 020 769 9950 / 0400 346 465

Johanna Hento

Kirjoittamisen kisälli
johanna.hento@mainossatama.fi
puhelin 050 4210 683 / 020 769 9957

Johanna Talikainen

Juttujen toimittaja ja sisällön vääntäjä, viestinnänsuunnittelija
johanna.talikainen@mainossatama.fi
puhelin 020 769 9952 / 0400 851 704

Kalle Lahtinen

Graafinen suunnittelija, Valokuvaus
kalle.lahtinen@mainossatama.fi
puhelin 020 769 9955 / 050 592 0355

Teemu Tavén

Teippien teippi, Mainosmerkinnän taitaja
teemu.taven@mainossatama.fi
puhelin 020 769 9951 / 0400 352 488

Kalle Tulander

Liikkuvien kuvien maestro, Videokuvaaja-editoija
kalle.tulander@mainossatama.fi
puhelin 020 769 9954 / 046 920 9220

Soittaminen 020-alkuisiin numeroihin:
Kiinteän verkon liittymästä 8,35 snt/puh + 6,00 snt/min
Matkaviestinverkon liittymästä 8,35 snt/puh + 17,17 snt/min

Toimistomme sijaitsee Vanhan Kutomon upeassa miljöössä. Meidät löydät kun käyt sisään TORNIN juurella OIKEALLA puolella olevasta ovesta. Sitten seuraat käytävää kunnes näet ovemme OIKEALLE puolelle käytävää. Edessä näkyy Vorssan Vapriikki lounasravintola.